O mnie

Siemka!

Nazywam się Edyta Korsak 🙂 Jestem exprogeniczką, aparatką, zębomaniaczką i aktualnie kocią mamą. Dobiegam 30-stki, ale dają mi 10 lat mniej. Chcesz poznać mój sekret? Wpadaj tutaj częściej 😉

 

 

O mnie

 

Z wykształcenia jestem biotechnologiem ds. ochrony środowiska ale od zawsze lubiłam pisać. Interesują mnie ciekawe przypadki medyczne, dziwne choroby. Książki z opowieściami doktorów (i te dokumentalne i kryminały) łykam jak młody pelikan. Mam pismo “lekarskie”, ale mdleję przy pobieraniu krwi. Na lekcjach o układzie krążenia zatykałam uszy, bo robiło mi się słabo od samego słuchania. Jestem dziwna ale tę dziwność lubię w sobie najbardziej.

Mam wadę szczęki, którą zostałam obdarzona w genach. Moja żuchwa urosła za bardzo, natomiast moja górna szczęka pozostała daleko w tyle. I można by pomyśleć, że taki defekt spowoduje odcięcie od ludzi. Wycofanie społeczne. Jednak ja postanowiłam swoją wadę przekuć w zaletę. Kto by pomyślał?

 

O mnie

 

Zdecydowałam się na operację ortognatyczną aby pozbyć się koleżanki  – progenii, i jej siostry – hipoplazji szczęki. Była to długa droga i nie należała do najprostszych. W trakcie przygotowania do operacji, razem z moim wyglądem, zmieniło się wiele innych rzeczy m.in. moje podejście do ludzi (nauczyłam się z nimi żyć), postrzeganie siebie (słowo MUSZĘ zamieniłam na CHCĘ), a nawet status cywilny (przypadek? nie sądzę!).

 

Zmiany, zmiany, zmiany!

W tym dziwnym zakątku internetu, gdzie docierają nieliczni, podobni do mnie (elo siemano ludzie!), znajdziecie fragmenty mojej historii walki z progenią, informacje o aparatach ortodontycznych i zabiegach, jakie wykonuje się w trakcie przygotowań do operacji (np. dystrakcja, kortykotomia). Szczegółowy opis tego, jak wygląda finał, czyli operacja dwuszczękowa. Nie zabraknie także recenzji i moich rozkmin na różne tematy (nie tylko zębowe, bo nie samymi zębami człowiek żyje, nie?).

Dzielę się z Wami tym, co widziałam, czułam, przeżyłam jako pacjent. Nie są to prawdy absolutne i objawione, tylko moje prywatne doświadczenia.

Nie jestem lekarzem!

Ale rzadko który lekarz, był w skórze pacjenta.

Piszę do tych osób, które być może nawet nie są świadome, że mają operacyjną wadę szczęki. Które mniej lub więcej wiedzą, co dzieje się z ich twarzą. Są zaniepokojone, albo rozgoryczone. Zwracam się do tych, którzy szukają porad i informacji dla siebie lub dla bliskich. Do tych, którzy potrzebują motywacji do działania, ale najpierw chcą poznać plusy i minusy operacji. A także do tych, którzy po prostu lubią ciekawe przypadki medyczne (jak ja).

Piszę, bo sama byłam zagubionym człowiekiem ale znalazłam ludzi, którzy mi pomogli.

 

A teraz ja pomogę Tobie.

 

 

O mnie

 

Gdzie mnie znajdziesz?

Poza blogiem oczywiście 😉

Chcesz znać sekrety? Wbijaj na mój fanpage ofkorsak.

Chcesz należeć do społeczności Zębomaniaków? Znaleźć bratnią duszę? Wpadaj na moją grupę.

Chcesz na mnie POPACZEĆ? Leć na mój Instagram ofkorsak.

Sprawdź też jak czaruję na YouTubie – mój kanał ofkorsak.

Masz pytania? Pisz na ofkorsak@gmail.com – pomogę jak mogę 😉

 

Życzę Nam pięknego uśmiechu! 🙂