#projektwada

Chcę poznać Twoją historię! Rozpoczynam #projektwada

 

Zamarzyło mi się coś więcej i bardzo długo wzbraniałam się, żeby po to sięgnąć. No bo jak to tak? Mam prosić innych ludzi, żeby zechcieli ze mną publicznie porozmawiać? Może nie każdy chce się dzielić swoją historią na forum (jak ja). Więc moje marzenie spychane było sukcesywnie w najciemniejszy kąt umysłu. Ze strachu, że się nie uda.

 

Strach przed porażką

To było to. Ale przecież jak nic nie zacznę robić, to nie odniosę porażki. Fuckin logic! Nie myli się tylko ten, co nic nie robi. Więc albo będę nieomylna i nie zrobię nic, pozwalając moim myślom gnić w środku, albo zaryzykuję i najwyżej odniosę porażkę! Brawo! Kto jak kto, ale ja wiem, że o marzenia warto walczyć. Musiałam sobie tylko o tym przypomnieć.

 

View this post on Instagram

„Ważne gdy patrzysz z nadzieją, że ta niedziela nie będzie ostatnią niedzielą. Że jak sobie pościelą ludzie, tak się wyśpią i jaką postawę przyjmą, taką ujrzą przyszłość.” 💜 Pozwolisz myśli wypełznąć poza strefę marzeń, czy zostawisz ją w środku, by drążyła Twoją duszę jak robak? Nikt nie chce jeść zepsutych jabłek. #wolnemyśli #wplenerze #majówka #majowka #majowka2020 #łapchwile #spelniajmarzenia #motywacja #motywacjadodziałania #jeszczebedziepieknie #jeszczebedzienormalnie #jeszczebedziedobrze #operacjatwarzy #operacjadwuszczekowa #operacjaortognatyczna #doublejawsurgery #jawsurgery #operacjadwuszczekowa #spelniammarzenia #codzienneinspiracje #inspiration #inspiracja #inspiracjanadziś #ruszdupe #ruszdupę #niespimyzwiedzamy #aparatka #ofkorsak #warkocze #rudadziewczyna #rudewarkocze

A post shared by Edyta Korsak | Ofkorsak.pl (@ofkorsak) on

 

#projektwada

A więc o co w tym moim marzeniu chodzi? Z pozoru wszystko wygląda bardzo prosto: znajduję ludzi podobnych do mnie, czyli „wadliwców” (niektórzy sami się znajdą) i z nimi rozmawiam. Proste? W teorii. W praktyce chciałam to jeszcze nagrać ale gdy miałam już ustawioną pierwszą nagrywkę, przyszedł koronawirus. Shit happens.

Na szczęście w dobie internetu, wszystko jest możliwe. Także stwierdziłam, że na razie musi mi wystarczyć wersja „live” – czyli transmituję i nagrywam rozmowę na żywo, wraz z udziałem obserwatorów.

 

Pierwszy gość

Pierwsza transmisja miała miejsce w ubiegłą niedzielę 24.05.2020 (wiekopomna chwila), jednak aby nie było zbyt kolorowo w tych internetach nie obyło się bez problemów technicznych. Tak czy siak live’a uważam za udanego, publika nam dopisała, pytań było co niemiara, a sam gość… hoho to byłą dopiero gościówa! 😀

Moim pierwszym gościem była Agnieszka Niedziałek z WWWLOSY.PL , najbardziej znana polska włosomaniaczka. Jednak tym razem rozmawiałyśmy o progenii, z którą zmaga się Aga, jej leczeniu, i ogólnie jak wada wpłynęła na nasze życie.

Rozmowę możecie obejrzeć tu (kanał YT), a także tu (IGTV na instagramie).

 

Co zrobić, żeby wziąć udział w #projektwada ?

Nie musisz być znanym i kochanym przez tłumy blogerem czy youtuberem. Wystarczy, że masz wadę szczęki (pro-, retro-, latero-, do wyboru do koloru). Przesłaniem tego projektu jest ukazanie jak ludzie żyją z „wadliwą” gębą, jak funkcjonują, czy im to przeszkadza, jak przeżyli operację (jeśli się zdecydowali), dlaczego się nie zdecydowali, czego się boją, z czym sobie nie dali raty, jak uniknęli najgorszego itp., itd. Jestem otwarta na Wasze historie. Uwierzcie mi, inni ludzie też są.

To może być perspektywa „wadliwca”, jego drugiej połówki, matki, ojca, lekarza, a nawet kota (gdyby moje umiały mówić, to miałyby swój kanał na YT). Chcę dalej oswajać ludzi z tym tematem. Edukować społeczeństwo. A Ty możesz dołożyć do tego projektu swoją cegiełkę. Wystarczy, że zechcesz podzielić się swoją historią.

 

Chcę poznać Twoją historię! Rozpoczynam #projektwada

 

To może być transmisja na YouTubie, live na instagramie, live na facebooku, albo „wywiad” w formie pisanej jako tekst na bloga. Każda z tych opcji będzie świetnym rozwiązaniem, jeśli tylko zechcesz wziąć w niej udział.

Zgłoszenie wyślij na adres: ofkorsak@gmail.com

Wystarczy, że napiszesz maila „hej, jestem Krysia i chciałabym podzielić się z Tobą swoją historią”. Nie pytaj mnie „do kiedy mam czas?”, bo tego nie ustaliłam. Wiele zależy od liczby chętnych osób. Natomiast ja, ze wszystkich sił będę dalej rozwijać mój pomysł jakim jest #projektwada 🙂