Operacja

Sposoby na opuchliznę twarzy – złota 5!

Sposoby na opuchliznę twarzy - złota 5!

 

Sposoby na opuchliznę twarzy – moja złota 5!

No i dobra. Jesteś już po zabiegu/operacji. Znieczulenie puszcza/wybudzasz się. Teraz tylko czekać, aż zaczniesz przypominać dorodną świnię. Na razie jesteś tylko nieśmiałym prosiątkiem. Ale jak nie zaczniesz działać JUŻ, to chwila moment i szybko przeistoczysz się w monstrum. Dlatego dziś mam dla Ciebie moje sposoby na opuchliznę twarzy!

 

Jak temu zapobiec?

Raczej należałoby zadać sobie pytanie: czy w ogóle da się zapobiec opuchliźnie po operacji lub zabiegach chirurgicznych w obrębie twarzy? Zdecydowanie nie. Należy jednak pamiętać, że wszystkie zabiegi prewencyjne, choć nie zniwelują całkowicie obrzęku, to znacząco wpłyną na jego wielkość i czas utrzymywania się.

No dobra jedziemy z tym koksem!

 

Sposoby na opuchliznę twarzy - złota 5!

 

Zimne okłady

Klasyka gatunku. Jeśli myślicie sobie „eee tam… okłady… na co to komu… phi!”, to bieda Wam i Waszym twarzom. Najważniejszym czynnikiem w niwelowaniu opuchlizny jest PREWENCJA!!! Zmniejszanie opuchlizny rozpoczynamy od zapobiegania jej.

Czyli od razu po zabiegu (lub wybudzeniu po operacji) przykładamy sobie do twarzy okłady chłodzące w formie kompresów żelowych lub buteleczek z zamarznięta wodą. Pamiętamy jednak o owinięciu takiego okładu w ściereczkę, by nie przykładać go bezpośrednio do skóry (grozi odmrożeniem!). Trzymamy tak ok. 20 min, potem robimy sobie przerwę i znowu przykładamy nowe. Nie można też trzymać ich non stop, żeby nie narobić sobie biedy. W niektórych szpitalach mają specjalne maski chłodzące dla pacjentów po operacji. Masek tych nie kupicie na własną rękę, albowiem podłącza się je do specjalnego urządzenia, które chłodzi płyn przepływający przez maskę. Fajna sprawa. No ale na razie nie ma co liczyć, że wszystkie szpitale (szczególnie państwowe) zaopatrzą się w taki sprzęt (kasa kasa kasa). Trzeba liczyć na siebie i swoje okłady chłodzące. Uwierzcie mi na słowo, nic tak nie przynosi ukojenia jak zimny kompres na rozpalonej twarzy.

 

Sposoby na opuchliznę twarzy - złota 5!

 

Jeszcze jedna bardzo ważna rzecz: Bez odpowiedniego chłodzenia od razu po zabiegu/operacji opuchlizna rośnie jak szalona, bo nic jej nie powstrzymuje. A nie wiem czy macie ochotę być dorodnym ziemniakiem, lub zamienić swoją twarz na balona (bez helu).

 

Żele chłodzące

Żele mają zastosowanie drugorzędne. Smarujemy się nimi aby zaznać uczucia chłodzenia, bez ciągłego trzymania kompresu przy twarzy. Ponad to pomagają szybciej zniknąć siniakom. Tak pięknie to wszystko wygląda w teorii. Wypróbowałam żel Arnikowy i Lioton 1000. Arnikowym smarowałam się jak szalona po dystrakcji, jednak skutki były marne. Fajnie chłodził (przez chwilę, i jeśli trzymałam go w lodówce), ale na obrzęk i siniaki nic nie zdziałał. Natomiast Lioton 1000 zakupiłam na czas operacji dwuszczękowej. Użyłam go w szpitalu kilka razy. I muszę przyznać, że strasznie śmierdzi. Jak męska woda kolońska. Na dodatek nieprzyjemnie się lepi i zasycha tworząc skorupę. Jednak na siniaki pomógł znakomicie. Znikły już po kilku dniach. Niestety jego oddziaływanie na opuchliznę było marne. Wręcz nijakie. Także na zbicia i siniaki tak, ale na opuchliznę nie polecam.

 

Sposoby na opuchliznę twarzy - złota 5!

 

Tabletki

Magiczne piksy o przewrotnej nazwie Aescin (Asecin?), zawsze mi się to myli. W aptece sprzedają tylko po jednym blistrze ale taki blister starcza na tydzień. Moim zdaniem nie ma sensu dłużej tego brać, bo albo zobaczycie efekty po tym czasie albo dupa. Używałam po dystrakcji – gdy po dwóch tygodniach byłam jeszcze spuchnięta, zeżarłam taki blisterek i pomogło. Natomiast po dwuszczękowej zaczęłam jeść od razu po wyjściu ze szpitala, no i szalonych efektów te tabletki mi nie przyniosły. Także widocznie to zależy od przypadku. Albo w ogóle nie działa. Chociaż niektórzy polecają zacząć brać te tabletki tydzień przed zabiegiem. Ja polecam skonsultować takie branie ze swoim lekarzem, ponieważ nasila on działanie leków przeciwzakrzepowych.

 

Sposoby na opuchliznę twarzy - złota 5!

 

Maska twarzowa

Nie chcę tu się rozpisywać, ponieważ masce twarzowej będzie poświęcony oddzielny wpis-recenzja. Także powiem tylko tyle, że nosi się ją aby zmniejszyć obrzęk, a także ustabilizować twarz. Należy również w niej spać, jeśli macie skłonność do spania na boku, a nie na wznak (a po operacji zalecane jest spanie na plecach, aby nie obciążać połamanych kości). Maska taka uciska opuchliznę. Czy daje efekty? Przekonacie się jak przeczytacie recenzję 😉

 

Sposoby na opuchliznę twarzy - złota 5!

 

Okłady z kapusty

Szczerze to był najlepszy sposób. Najtańszy (bo główka kapusty kosztuje ok. 5 zł) i najskuteczniejszy. Mam porównanie. W zeszłym roku, gdy miałam dystrakcję, spuchłam jak świnka i nie mogłam pozbyć się tej pierwszej opuchlizny chyba z 3 tyg. od ope. W tym roku po dwuszczękówce, od razu po wyjściu ze szpitala, kupiłam sobie główkę kapusty i codziennie robiłam sobie z niej okłady. Odrywałam po dwa liście, ubijałam je tłuczkiem, tak żeby puściły sok, jednocześnie uważając aby się nie porwały. I układałam sobie po jednym na każdą stronę twarzy. Żeby było mi wygodniej wkładałam sobie te liście pod maskę twarzową (wtedy nie musiałam ich trzymać). Najczęściej tak spałam. Efekty przeszły moje najśmielsze oczekiwania. Po tygodniu w domu (a po dwóch od ope) różnica w wielkości mojej twarzy była ogromna. A po dwóch tygodniach poszłam na wesele. Po pierwszej opuchliźnie nie było prawie śladu.

*Piszę po pierwszej, bo ta głęboka będzie się utrzymywała przez kilka miesięcy, jeśli nie dłużej.

 

Sposoby na opuchliznę twarzy - złota 5!

 

No to co? 😉

Podsumowując, stosując w/w zalecenia pozbyłam się pierwszej opuchlizny w zaskakująco krótkim czasie. Ludzie na weselu nie byli w stanie uwierzyć, że ja dwa tygodnie temu miałam taką poważną operację. Co więcej, po miesiącu byłam na konferencji ILPoznań. Osoby z którymi tam rozmawiałam, również były zaszokowane. Twierdziły, że nic po mnie nie widać. Tak trzeba żyć moi drodzy 😀 Ale nie martwcie się na zapas. Teraz macie naprawdę duże szanse, żeby wasza opuchlizna równie szybko zniknęła z waszej twarzy. Wystarczy, że zastosujecie się do mojej złotej piątki. A potem dzielcie się efektami! 😉

 

Sposoby na opuchliznę twarzy - złota 5!

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *