Umysł

The Sims – Gra dla niewyżytych dzieciaków czy leniwych socjopatów?

Za co kocham grę The Sims?

Kto nigdy nie grał w symulator życia i budowy domów, niech pierwszy rzuci kamień! Dziś zdradzę Wam, za co ja kocham The Sims! <3

 

Do you want to kill someone?

Mogę zabijać do woli i nie ponoszę za to konsekwencji. Marzyłeś kiedyś o tym by ukatrupić swojego sąsiada? Już teraz możesz. Bezkarnie. Pytasz jak? Ano tak – tworzysz w simsach Twojego sąsiada. Wprowadzasz go do najmniejszej chałupy jaka tylko jest w grze. Sprzedajesz lodówkę, albo w ogóle jej nie kupujesz. Twój sąsiad zdycha z głodu. A raczej jego postać stworzona przez Ciebie w grze. Za ostre? Zbuduj basen, każ sąsiadowi pływać i sprzedaj drabinkę. Klasyka gatunku.

 

 

 

The Sims - Gra dla niewyżytych dzieciaków czy leniwych socjopatów?

 

 

Make a career

Robię karierę w jeden tydzień. Tydzień simowy oczywiście. W prawdziwym świecie jesteś sprzątaczką i za cholerę nie możesz znaleźć lepszej roboty? Nic prostszego! Tutaj bez wykształcenia i doświadczenia możesz zostać kim chcesz! Mistrzem zła, burmistrzem czy też ordynatorem szpitala. Świat stoi przed Tobą otworem!

 

I can afford

Stać mnie na wszystko. Jacuzzi w łazience, basen w ogrodzie, własny bar w salonie, bieżnia w przedpokoju czy luksusowe auto w garażu? To wszystko, a nawet więcej jest w zasięgu Twoich rąk! Jeśli tylko wpiszesz kod na kasę. Czemu życie nie może być takie proste?

 

Lots of Friends

Zdobywam przyjaciół w jeden dzień. Idę do parku. Odpalam grilla. Zagaduje do mnie jakaś Ania Radosna. Prowadzę ożywioną rozmowę o pogodzie. I już po 5 minutach Ania jest moją najlepszą przyjaciółką. It’ll never be so easy in real life.

 

 

The Sims - Gra dla niewyżytych dzieciaków czy leniwych socjopatów?

 

Friends without benefits

Nie potrzebuję towarzystwa. Zawsze gdy będzie Ci bardzo smutno pojawi się wyimaginowany przyjaciel – Pan Królik. Pocieszy, pogada, pośmieje się z Tobą, przytuli. Szkoda tylko, że znika gdy Ci się polepszy. W sumie może to lepiej. Przynajmniej już nie będzie za Tobą chodził do kibla.

 

All you need is love

Miłość jest na wyciągnięcie ręki. Jesteś starą panną? Nic bardziej mylnego. Idziesz do baru, zagadujesz do jakiegoś Franka, pitu, pitu, chlastu, chlastu, i już po chwili jest w Tobie zabujany po uszy. Kolejnego dnia się zaręczacie i od razu bierzecie cichy ślub. Czyż to nie wspaniała opcja dla niecierpliwych?

 

Almost like a God

Bezkarnie rządzę losem innych. Chciałeś być kiedyś Bogiem? Decydować o tym kto przeżyje, a kto zginie? Kto będzie superbohaterem, a kto garkotłukiem? Kto z kim będzie miał dziecko, a kto kogo zdradzi? Może to nie Bruce Wszechmogący ale też jest całkiem spoko. Mnie organizowanie życia innym bardzo odpręża. Byłby ze mnie dobry kierownik 😀

 

 

The Sims - Gra dla niewyżytych dzieciaków czy leniwych socjopatów?

 

The Sims skradły moje serce już dawno temu. Jestem najlepszym kucharzem i ogrodnikiem bez brudzenia rąk. Malarką i piosenkarką bez odrobiny talentu. Królem złodziei i superbohaterem latającym codziennie helikopterem do pracy. To gra idealna dla leniwych buł i socjopatów. Jakakolwiek inna  znudziłaby mi się po 15 latach. Ale nie Simsy – one ciągle ewoluują! Prawda? 🙂

 

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *